Реалізація конфіскату в Україні

Конфіскатом називається різновид товару, що не зміг вдало пройти митний контроль та був вилучений на митниці. Усі знають, що такий товар продається на закритих торгах по дуже вигідним цінам, але тільки для «своїх».

Раніше було тільки так, але зараз в українському законодавстві відбулося багато змін, відповідно до яких реалізація конфіскату тепер можлива на відритих онлайн торгах системи Прозорро.Продажі. Більш детально про цю систему можна почитати тут sale.uub.com.ua.

Ця система була створена для ефективної боротьби з корупцією та сірими схемами продажу держмайна. Особливо багато їх існувало поряд з кордонами країни, де товари перетинали митницю. Раніше зацікавлені особи могли майже задарма придбати конфіскований товар, дав хабар посадовим особам. Так держава втрачала кошти, які могли б піти на розвиток економіки. У зв’язку з цим була створена система Прозорро.Продажі, через яку вже декілька років здійснюється легальний та прозорий продаж державного та комунального майна.

Завдяки достатньому технічному оснащенню, великій базі потенційних покупців та наявності більше 40 акредитованих торгівельних майданчиків на даний момент держава отримує прибуток від прозорої реалізації конфіскату.

Який конфіскат продається в Україні

Самим популярним товаром з числа конфіскованої продукції являються майже нові іноземні авто, що в’їхали в Україну на європейських номерах, та були вилучені за порушення при перетині кордону. На онлайн торгах такі автомобілі розкуповують дуже швидко, так як ними цікавляться не лише звичайні громадяни, але й ремонтні майстерні. На запчастини такі автомобілі також підходять.

Також особливою популярністю серед конфіскованого майна користується електроніка, яка відразу йде великими партіями. Крім цього серед конфіскату є багато одягу, взяття та меблів. Більш детальніше про те, що саме можна придбати на Прозорро.Продажі в якості конфіскату, можна дізнатися на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/filter/seized-property.

Що варто знати про схеми продажу конфіскату

Якщо українець захоче завезти автомобіль з Європи по звичайній схемі, то у нього виникне багато проблем. Справа у тому, що вартість легального розмитнення автомобільного транспорту дуже велика, тому ввозити авто таким прямим шляхом дуже не вигідно. В такому разі краще придбати цей автомобіль на прозорому та відкритому аукціоні конфіскату. Тоді вартість транспортного засобу буде значно нижчою і у покупця ще залишаться кошти на те, щоб сплатити усі збори.

Для придбання конфіскату не потрібно нікуди їхати. Достатньо обрати електронний торгівельний майданчик для реєстрації та створити на ньому особистий кабінет учасника торгів. Тоді ви зможете заходити в систему не як спостерігач, а як учасник аукціону. У випадку виникнення будь-яких питань, що стосуються участі в торгах чи їх проведенні ви можете звернутися за допомогою до консультантів електронної торгівельної платформи.