Аукціони арештованого майна на електронному майданчику УУБ

Довгий час електронні системи продажу нерухомості були незрозумілі, монополістичні, не мали гарантій повернення, могли бути жертвами шахрайства, а іноді створювалися для обов’язкової присутності фізичних осіб.

Але завдяки Кодексу про банкрутство, прийнятому в жовтні, були зроблені перші кроки до зміни старої і ненадійною системи. Цей документ передбачає доступ до банкрутства і продаж власних активів через електронні платформи. Кодекс був затверджений 21 жовтня.

Завдяки цій новій системі електронного виведення коштів засоби досягли межі мільярдів, і ця сума продовжує зростати щомісяця.

Платформа, обрана для продажу цього майна, — це система Prozorro.Sales. Ця система об’єднує понад п’ятдесят різних торгових платформ. Згідно з кодексом, всі торгові майданчики працюють на основі дворівневого електронного аукціону. У цій системі Prozorro підтримує базу даних, яка надає послуги через торговельні платформи клієнтам, що бажають взяти участь в аукціонах.

Однією з таких торгових платформ є Універсальна біржа України https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-elektronni-auktsiony-v-systemi-prozorrosale/ которая забезпечує надійне обслуговування своїх клієнтів, надаючи підтримку після повідомлення і обробників нових лотів. Крім того, для участі в аукціоні потрібно зареєструватися на одному з цих сайтів — це єдиний спосіб участі в аукціоні.

Пропозиція відбувається за двома видами аукціонів:

  1. Класичний — ціна буде рости. Цей метод є базовим і його часто застосовувати на земельних аукціонах.
  2. Голландський — його ціна падає автоматично. Цей метод застосовується, якщо класичної пропозиції для більшості речей не відбулося. У цьому випадку після отримання згоди кредитора може бути зроблена пропозиція щодо зменшення.

Згідно з Кодексом, майно можна продати з аукціону для продажу або після отримання судового наказу. Після цього правила аукціону будуть встановлені і опубліковані протягом 20 днів.

Крім того, вся процедура є кілька прозорою і мінімізує вплив людського фактора. Це забезпечується можливістю аукціонера публікувати всю необхідну інформацію про майно, що продається і перевіряти майно, виходячи з його місцезнаходження. Крім того, публікація всіх етапів аукціону є обов’язковою. Після завершення аукціону і встановлення переможця ці публікації дозволять вам вивчити, як все пройшло і як все відповідало законодавству.